Hmotnostné obmedzenia

Hmotnostné obmedzenia:

  • Max. celková hmotnosť Stand. a HP = 1300 lbs. (590 kg),
  • Max. celková hmotnosť ALPHA a BETA = 1370 lbs. (622 kg),
  • Minimálna celková hmotnosť 920 lbs. (417 kg),
  • Max. hmotnosť na sedadle vrátane batožiny 240 lbs (109 kg)
  • Max. hmotnosť v jednom batožinovom priestore 50 lbs (23 kg)
  • Min. hmotnosť pilota pre samostatný let (sólo) 130 lbs (59 kg)
  • Min. hmotnosť pre vrtuľník s normálnou palivovou nádržou a 135 lbs (61 kg) s prídavnou palivovou nádržou.

Hmotnostné obmedzenia sú dôležité pre bezpečnú prevádzku vrtuľníka a zabezpečenie správneho rozloženia hmotnosti. Tu sú uvedené niektoré príklady hmotnostných obmedzení pre vrtuľník:

Maximálna celková hmotnosť: V závislosti od typu vrtuľníka existuje maximálna povolená celková hmotnosť. V príklade boli uvedené hodnoty 1300 lbs pre štandardnú a HP verziu, a 1370 lbs pre ALPHA a BETA verziu.

Minimálna celková hmotnosť: Okrem maximálnej hmotnosti existuje aj minimálna povolená celková hmotnosť, ktorá zabezpečuje správne fungovanie vrtuľníka. V príklade je uvedená minimálna hmotnosť 920 lbs.

Maximálna hmotnosť na sedadle vrátane batožiny: Každé sedadlo vrtuľníka má obmedzenú nosnosť, vrátane hmotnosti cestujúceho a batožiny. V príklade je uvedená maximálna hmotnosť na sedadle 240 lbs.

Maximálna hmotnosť v jednom batožinovom priestore: Batožinové priestory majú tiež obmedzenia týkajúce sa maximálnej hmotnosti predmetov, ktoré sa tam ukladajú. V príklade je uvedená maximálna hmotnosť 50 lbs v jednom batožinovom priestore.

Minimálna hmotnosť pilota pre samostatný let: Pre samostatný let (sólo) je stanovená minimálna hmotnosť pilota. V príklade je uvedená minimálna hmotnosť 130 lbs.

Je dôležité, aby posádka a cestujúci dodržiavali tieto hmotnostné obmedzenia, aby sa zabezpečila bezpečná prevádzka vrtuľníka. Prekročenie hmotnostných obmedzení by mohlo negatívne ovplyvniť výkonnosť a stabilitu vrtuľníka, a tým ohroziť bezpečnosť letu.

Komentáre k článku Hmotnostné obmedzenia (1)

Vylepšite túto stránku

Chcete doplniť alebo upraviť túto stránku? Vyplňte textové pole nižšie. Ďakujeme ♥