Robinson R44 – časť 1

Vrtuľník Robinson R44 je štvorsedadlový lehký vrtuľník, ktorý bol vyvinutý spoločnosťou Robinson Helicopter Company. Je to veľmi populárny vrtuľník, ktorý sa využíva na rôzne účely vrátane súkromného a obchodného letectva, leteckej výučby a záchrannej služby.

R44 má jednoduchú a efektívnu konštrukciu, ktorá umožňuje vysokú manévrovateľnosť a stabilný letový výkon. Je vybavený oceľovým pásom, sklolaminátovou karosériou a štvorcovým tvarom kabíny, čo poskytuje dobrú viditeľnosť pre posádku aj cestujúcich.

Vrtuľník R44 je poháňaný štvorvalcovým vzduchem chladeným motorom Lycoming IO-540 s výkonom 225 koní, čo mu umožňuje dosiahnuť rýchlosť až 240 km/h a dolet až 700 km. Má tiež vynikajúcu schopnosť výstupu do výšky a skvelú stabilitu vo vzduchu.

R44 ponúka komfortné a bezpečné cestovanie s možnosťou prepravy štyroch osôb, vrátane pilota. Má moderné vybavenie, ako sú palubný počítač, navigačné systémy a komunikačné zariadenia, čo umožňuje bezproblémové riadenie a navigáciu vrtuľníka.

Vrtuľník Robinson R44 si získal popularitu medzi pilotmi aj vrtuľníkovými prevádzkovateľmi pre svoju spoľahlivosť, jednoduchú údržbu a konkurencieschopnú cenu. Je to univerzálny vrtuľník, ktorý je využívaný vo viacerých odvetviach letectva a poskytuje skvelý zážitok z letu.

Vylepšite túto stránku

Chcete doplniť alebo upraviť túto stránku? Vyplňte textové pole nižšie. Ďakujeme ♥