Robinson R22 – časť 4


Robinson R22 je ľahký dvomiestny vrtuľník, ktorý je široko používaný vo svete leteckého výcviku a rekreačného lietania. Tento vrtuľník, vyrobený spoločnosťou Robinson Helicopter Company, je známy pre svoju jednoduchosť, spoľahlivosť a schopnosť poskytnúť skvelý zážitok z lietania.

R22 má konvenčnú konfiguráciu s jedným hlavným rotorom a chvostovým rotorom. Jeho trup je vyrobený z ľahkých kompozitových materiálov, čo prispieva k jeho nízkej hmotnosti a dobrým letovým vlastnostiam. Kabína poskytuje dostatok miesta pre pilota a pasažiera a je vybavená pohodlnými sedadlami a modernými prístrojmi.

R22 je poháňaný vzdušne chladeným dvoma valcovým motorom Lycoming O-320 s výkonom 160 koní. Tento motor poskytuje dostatočnú silu na dosiahnutie maximálnej rýchlosti okolo 110 uzlov (približne 204 km/h) a maximálnej doletu približne 300 námorných míľ (555 km).

Vďaka svojej maloobchodnej cene a nízkym prevádzkovým nákladom sa R22 stal obľúbenou voľbou pre letecké školy a pilotov na začiatočnícky výcvik. Jeho jednoduché ovládanie a stabilita robia z neho ideálny vrtuľník pre získanie základných lietacích schopností.

Robinson R22 je skvelým spoločníkom pre tých, ktorí sa chcú naučiť lietať vrtuľníkom alebo si jednoducho užiť rekreačné lietanie. Svojou jednoduchosťou, spoľahlivosťou a výkonom si získal dôveru pilotov po celom svete.

Vylepšite túto stránku

Chcete doplniť alebo upraviť túto stránku? Vyplňte textové pole nižšie. Ďakujeme ♥