Lietadlová adresa

Lietadlová adresa je špecifická 24-bitová kombinácia pridelená lietadlu na účely spojenia, navigácie a sledovania. Táto jedinečná identifikačná číselná sekvencia je zásadná pre bezpečnú a efektívnu komunikáciu v leteckom prostredí. Každé lietadlo, či už je to komerčné lietadlo, vojenský stroj alebo iný letecký prostriedok, je pridelené svoju unikátnu lietadlovú adresu, ktorá slúži ako identifikačný kľúč pre vzájomnú komunikáciu so zemskými kontrolnými vežami a ďalšími leteckými vozidlami.

Lietadlová adresa sa skladá z 24 bitov, čo znamená, že existuje veľké množstvo možností kombinácií, čo zabezpečuje, že každé lietadlo má svoju jedinečnú identitu. Táto adresa je dôležitá pre systémy Automatic Dependent Surveillance–Broadcast (ADS–B) a iné technológie sledovania letu. Systém ADS-B umožňuje lietadlám vysielať svoju polohu, rýchlosť, výšku a ďalšie informácie pomocou GPS signálov, ktoré sú potom prijímané zemskými stanícami a inými leteckými vozidlami v okolí.

V leteckom priemysle je bezpečnosť najvyšším prioritným cieľom, a preto je dôležité, aby každé lietadlo bolo jednoznačne identifikovateľné a sledovateľné. Lietadlová adresa hrá kľúčovú úlohu pri zabezpečení efektívnej leteckej komunikácie, minimalizovaní rizík zrážok a umožnení precízneho riadenia letovej prevádzky.

Špecifická 24-bitová kombinácia pridelená lietadlu na účely spojenia, navigácie a sledovania.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *