Typ lietadla

Typ lietadla je dôležitým pojmom v leteckom priemysle, ktorý sa vzťahuje na identifikáciu špecifických kategórií lietadiel. Tento termín zahŕňa všetky lietadlá rovnakej základnej konštrukcie vrátane všetkých modifikácií, okrem tých, ktoré spôsobujú zmeny v obsluhe alebo letových vlastnostiach.

Typ lietadla je stanovený na základe základnej konštrukcie lietadla a akýkoľvek typ modifikácií, ktoré môžu byť vykonané na lietadle bez zásadných zmien v jeho štruktúre alebo funkčnosti. Zmeny, ktoré ovplyvňujú ovládanie, letové vlastnosti alebo zloženie letovéj posádky, však zasahujú do kategórie typu lietadla.

V praxi to znamená, že lietadlá rovnakého typu majú podobné základné vlastnosti a špecifikácie, ktoré určujú ich použitie a schopnosti. Tento systém kategorizácie umožňuje jednoznačné identifikovať a klasifikovať rôzne druhy lietadiel na základe ich štruktúry a účelu.

Skratka pre Typ lietadla je TYP. Táto skratka sa používa na dekódovanie a kódovanie dokumentov v súlade s medzinárodnými leteckými štandardmi stanovenými Medzinárodnou organizáciou civilného letectva (ICAO).

Všechna letadla stejné základní konstrukce, včetně všech modifikací, s výjimkou těch modifikací, které mají za následek změny v obsluze nebo změněné letové vlastnosti.

Typ letadla – Type of aircraft

Všechna letadla stejné základní konstrukce, včetně všech modifikací, kromě těch modifikací, jejichž výsledkem je změna ovládání, letových vlastností, nebo složení letové posádky.

Lietadlo zaradené medzi lietadlá rovnakej základnej konštrukcie vrátane všetkých modifikácií, s výnimkou tých, ktoré majú za následok zmeny obsluhy alebo letových vlastností.

Type of aircraft má skratku TYP. TYP (Type of aircraft) patrí medzi skratky a kódy, potrebné na dekódovanie a kódovanie dokumentov, ktoré sú plne v súlade s ICAO (International Civil Aviation Organization) – Dokument 8400 Skratky a kódy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *