Altostratus

Altostratus je typ oblačnosti, ktorý je charakterizovaný rovnomerným oblačným krytom v strede neba. Tieto oblaky sú umiestnené na strednej výške a sú často pozorované vo výške medzi 2 000 a 7 000 metrami nad zemou. Altostratus oblaky majú často šedú alebo modrastú farbu a pokrývajú oblohu rovnomerne bez výrazných kontúr alebo hrán.

Altostratus oblaky sú spojené s oblačným počasím a môžu priniesť slabý dážď alebo sneh. Sú výsledkom stredného vzostupu vlhkého vzduchu, ktorý sa ochladzuje a kondenzuje na oblačnosť. Tieto oblaky často predchádzajú zhoršeniu počasia, ako je príchod frekventovaných zrážok alebo zmena atmosférických podmienok v danom regióne.

Altostratus oblaky majú svoje miesto v leteckej terminológii, kde sa označujú skratkou AS. Tieto skratky a kódy sú štandardizované podľa noriem stanovených ICAO (International Civil Aviation Organization) – organizáciou zodpovednou za medzinárodné štandardy v letectve. Skratka AS (Altostratus) je dôležitá pre letecké komunikácie a navigáciu, pretože umožňuje pilotom a leteckým profesionálom jednoznačne identifikovať typ oblačnosti v danom leteckom prostredí.

Altostratus – Altostratus

Altostratus má skratku AS. AS (Altostratus) patrí medzi skratky a kódy, potrebné na dekódovanie a kódovanie dokumentov, ktoré sú plne v súlade s ICAO (International Civil Aviation Organization) – Dokument 8400 Skratky a kódy.

Komentáre k článku Altostratus (2)

  1. Altostratusové oblaky sú súčasťou stredného vrstvenia atmosféry a často indikujú príchod frontálneho systému, ktorý môže priniesť zrážky.

Vylepšite túto stránku

Chcete doplniť alebo upraviť túto stránku? Vyplňte textové pole nižšie. Ďakujeme ♥