Komunikácia

Komunikácia

Komunikácia je termín v leteckej terminológii, ktorý sa vzťahuje na špeciálne vyhradené trasy na pohybovej ploche letiska, určené výhradne pre pohyb mobilných prostriedkov, ako sú špeciálne vozidlá alebo iné mobilné zariadenia v leteckom prostredí. Tieto trasy sú zriadené a označené špecifickým spôsobom s cieľom zabezpečiť bezpečný a efektívny pohyb týchto vozidiel po letisku.

Účelom komunikácií je minimalizovať riziko kolízií a zabezpečiť plynulý pohyb vozidiel po ploche letiska. Tieto trasy sú obzvlášť dôležité v rušných letiskových prostrediach, kde dochádza k intenzívnemu pohybu vozidiel vrátane ťahacích vozidiel, lietadiel na ťahu a iných mobilných zariadení potrebných na obsluhu lietadiel a ich naloženie alebo vyloženie.

Komunikácie sú zvyčajne špecificky vyznačené na povrchu letiska pomocou farebných a číselných označení a sú dizajnované tak, aby zabezpečili optimálny a bezpečný pohyb vozidiel v blízkosti terminálov, brán a iných kľúčových oblastí letiska. Ich správne používanie je dôležité pre prevádzkovú bezpečnosť a efektívnosť letiska.

Trasa zřízená na pohybové ploše určená pro výlučné použití mobilními prostředky.

Trasa zriadená na pohybovej ploche a určená na použitie výlučne vozidlami (mobilnými prostriedkami).

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *