MDH

Minimálna výška pre klesanie (MDH) je kritickým pojmom vo svete leteckej navigácie a bezpečnosti. Vyjadruje najnižšiu výšku, na ktorú môže lietadlo klesnúť počas pristávania pri štandartných meteorologických podmienkach a ešte stále mať dostatok priestoru na bezpečné pristátie. Je to hodnota, ktorá je dôkladne vypočítaná a predom stanovená pre každý konkrétny let na základe rôznych faktorov vrátane rýchlosti vetra, viditeľnosti, výkonnosti lietadla a presnosti navigačných systémov.

MDH je kritickým bezpečnostným opatrením, ktoré pomáha pilotom určiť, kedy majú začať vizuálne vyhľadávať pristávacie body na zemi. Táto výška sa meria nad povrchom terénu na pristávacej dráhe. Pokiaľ lietadlo nedosiahne potrebnú vizuálnu referenciu alebo pristávacie body na MDH, piloti majú za úlohu zrušiť pristátie a vykonať bezpečný manéver na vyššiu výšku alebo alternatívnu pristávajúcu dráhu.

MDH je jedným z kľúčových bezpečnostných parametrov pre pristátie, najmä pri zlých poveternostných podmienkach, kedy je viditeľnosť obmedzená. Piloti a letecké posádky musia byť dôkladne oboznámení s MDH pre každý let a dodržiavať tieto štandardy bezpečnosti, aby zabezpečili bezpečné pristátie pre všetkých na palube.

MDH je záznamom o spoľahlivosti a precíznosti leteckých operácií, zabezpečujúci, že pristátia sa vykonávajú s maximálnou bezpečnosťou a minimalizujú riziko nehôd na pristátnej dráhe.

Minimální výška pro klesání – Minimum descent height

Minimum descent height má skratku MDH. MDH (Minimum descent height) patrí medzi skratky a kódy, potrebné na dekódovanie a kódovanie dokumentov, ktoré sú plne v súlade s ICAO (International Civil Aviation Organization) – Dokument 8400 Skratky a kódy.

Vylepšite túto stránku

Chcete doplniť alebo upraviť túto stránku? Vyplňte textové pole nižšie. Ďakujeme ♥