Polohový rádiomajákov

Polohový radiomaják (Locator) je dôležitým navigačným prvkom v leteckom prostredí. Ide o bod na zemi, ktorý je identifikovaný určitým rádiomajákom alebo signálom. Tieto polohové radiomajáky slúžia na navigáciu lietadiel v okolí letiska alebo iných vzdušných priestorov. Piloti používajú tieto majáky na presné určenie polohy svojho lietadla počas pristávania, vzlietania alebo iných letových operácií.

Polohové radiomajáky môžu byť vybavené rôznymi technológiami, ktoré umožňujú presné zisťovanie vzdialeností a smerov vo vzduchu. Tieto majáky môžu mať rôzne identifikačné kódy, ktoré sú dekódované v lietadle, aby poskytli pilotom presné informácie o ich polohe vzhľadom k majákovi.

V leteckej navigácii majú polohové radiomajáky kódované signály, ktoré pomáhajú pilotom pri orientácii a určovaní vzdialeností. Tieto majáky sú zvlášť užitočné pri zhoršených poveternostných podmienkach, keď je viditeľnosť obmedzená.

Polohové radiomajáky môžu byť umiestnené na pôde letiska alebo v jeho okolí a sú dôležitou súčasťou leteckej infraštruktúry. Piloti sa spoľahajú na tieto majáky pri vykonávaní rôznych leteckých manévrov a pristátí, čím prispievajú k bezpečnosti a presnosti letectva.

Polohový radiomaják (viz LM, LO) – Locator (see LM, LO)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *