Recleared

V leteckej terminológii sa termín Recleared používa na označenie situácie, kedy lietadlo dostáva nové schválenie alebo pokyny týkajúce sa jeho letu. Toto nové schválenie môže zahŕňať zmeny v leteckej trase, nadmorskej výške, rýchlosti alebo iných letových parametroch, ktoré ovplyvňujú priebeh letu.

Kedykoľvek je lietadlo Recleared, znamená to, že bolo oficiálne schválené na vykonanie nových inštrukcií alebo zmien, ktoré sú odlišné od pôvodných pokynov alebo letového plánu. Tieto zmeny môžu byť vydané leteckým dispečerom alebo leteckou kontrolou, ktoré sú zodpovedné za bezpečný priebeh letu a riadenie leteckej prevádzky.

Skratka pre Recleared je RCLR. Táto skratka je súčasťou štandardizovaných skratiek a kódov, ktoré sa používajú v leteckom priemysle. Skratky ako RCLR sú dôležité pre rýchlu a presnú komunikáciu medzi pilotmi a leteckými kontrolnými službami. Keď pilot dostane nové inštrukcie alebo pokyny, ktoré sa líšia od pôvodných, tieto informácie sú označené ako Recleared, čo naznačuje, že letadlo musí nasledovať nové pokyny a zmeny letového plánu.

V kontexte ICAO (International Civil Aviation Organization) – Dokument 8400 Skratky a kódy je RCLR dôležitou štandardizovanou skratkou, ktorá umožňuje jednoznačnú identifikáciu situácií, kedy boli pilotovi udelené nové pokyny alebo schválenia týkajúce sa letu. Táto štandardizácia prispieva k bezpečnosti a efektívnosti leteckej prevádzky prostredníctvom jasnej a štandardizovanej komunikácie medzi leteckými profesionálmi.

Recleared má skratku RCLR. RCLR (Recleared) patrí medzi skratky a kódy, potrebné na dekódovanie a kódovanie dokumentov, ktoré sú plne v súlade s ICAO (International Civil Aviation Organization) – Dokument 8400 Skratky a kódy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *