Telefón

Termín telefón predstavuje základný prostriedok komunikácie v leteckom priemysle a je neoddeliteľnou súčasťou leteckých operácií a bezpečnosti letu. V leteckom odbore zohráva telefón kľúčovú úlohu pri komunikácii medzi rôznymi leteckými subjektmi, vrátane leteckých dispečingových služieb, letiskových posádok, technických tímov a ďalších relevantných organizácií.

Telefón je neoceniteľným nástrojom pre rýchlu a spoľahlivú komunikáciu, najmä pri nalietavaní letu, spracovávaní letových plánov, riadení letovej prevádzky, riešení núdzových situácií a koordinácii medzi rôznymi leteckými entitami. Prostredníctvom telefónu môžu letecké posádky a dispečeri okamžite vymieňať dôležité informácie týkajúce sa letu, počasia, letiskových podmienok a ďalších faktorov, ktoré ovplyvňujú bezpečnosť a plynulý priebeh letu.

V súčasnej dobe sú telefóny vybavené pokročilými technológiami, ktoré umožňujú aj prenos dát, vrátane textových správ, e-mailov a dokumentov, čo zlepšuje efektívnosť komunikácie a spolupráce medzi leteckými profesionálmi.

Skratka TEL je štandardizovaný kód používaný v rámci ICAO (International Civil Aviation Organization) – Dokument 8400 Skratky a kódy, ktorý umožňuje jednoznačnú identifikáciu telefónnych spojení a uľahčuje rýchlu výmenu informácií v leteckom prostredí.

Telefon – Telephone

Telephone má skratku TEL. TEL (Telephone) patrí medzi skratky a kódy, potrebné na dekódovanie a kódovanie dokumentov, ktoré sú plne v súlade s ICAO (International Civil Aviation Organization) – Dokument 8400 Skratky a kódy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *