Aplikácie

V leteckom kontexte sa termín aplikácia odvoláva na softvérový program alebo systém, ktorý je navrhnutý na manipuláciu a zpracování dát a údajov v rámci leteckých operácií. Tieto aplikácie sú dôležitou súčasťou moderného leteckého priemyslu, umožňujúc zefektívnenie rôznych procesov a operácií spojených s leteckou dopravou.

Typické aplikácie v leteckom odvetví zahŕňajú softvérové programy používané na správu leteckých plánov, monitorovanie leteckých trás a letových dát, riadenie leteckých zásob, navigáciu, bezpečnostné systémy, riadenie leteckých operácií a mnoho ďalších aspektov letectva.

Centrálnym cieľom leteckých aplikácií je podpora požiadaviek užívateľov, či už ide o letecké spoločnosti, leteckých inžinierov, pilotov alebo riadiacich pracovníkov na letisku. Tieto aplikácie umožňujú užívateľom efektívne manipulovať s veľkým množstvom dát a informácií, čím zabezpečujú plynulý chod leteckých operácií.

ISO 19104 je medzinárodný štandard, ktorý definuje princípy a špecifikácie pre spracovanie geografických informácií, vrátane dát používaných v leteckom priemysle. Tento štandard poskytuje usmernenia pre vývoj a implementáciu leteckých aplikácií, zabezpečujúc ich súlad s medzinárodnými normami a zlepšujúc celkovú kvalitu služieb poskytovaných leteckým odvetvím.

Manipulace a zpracování dat/údajů na podporu požadavků uživatele (ISO 19104).

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *