Krátka priečka

Termín Barette v leteckom kontexte označuje trojicu alebo viac pozemných leteckých signálov umiestnených vedľa seba vodorovne tak, že z diaľky vyzerajú ako krátky svetelný pruh. Tieto letecké signály sú dôležitými navigačnými pomôckami, ktoré pomáhajú pilotom určovať ich polohu a smer letu.

Barette je jedným z vizuálnych navigačných značiek používaných na letiskách a v leteckej doprave. Tieto svetelné pruhy sú strategicky umiestnené tak, aby poskytovali pilotom jasný a zrozumiteľný spôsob navigácie po vzletovej alebo pristávacej dráhe. Ich blízke umiestnenie a charakteristický svetelný vzor pomáhajú pilotom udržať správny smer letu, čo je kritické pre bezpečné vzlety a pristátia.

Keďže baretty poskytujú jasnú vizuálnu referenciu v horizontálnom smere, sú veľmi užitočné pri zlých poveternostných podmienkach alebo obmedzenej viditeľnosti. Piloti môžu použiť tieto svetelné pruhy na určenie smeru a nadviazanie na správny letový kurz, čo zvyšuje presnosť pristátia a vzletu.

Okrem toho, že pomáhajú pilotom, baretty sú tiež dôležité pre kontrolórsky personál a pozemný personál na letisku. Tieto svetelné signály umožňujú efektívne riadenie leteckej dopravy na letisku a zabezpečujú plynulý pohyb lietadiel na vzletovej a pristávacej dráhe.

Význam baretty spočíva v ich schopnosti poskytnúť jasný a zreteľný vizuálny odkaz pilotom, čo zlepšuje bezpečnosť a efektivitu leteckej dopravy. Ich charakteristický svetelný vzor je špeciálne navrhnutý tak, aby bol ľahko identifikovateľný z diaľky, čo robí z baretty kľúčovú navigačnú pomôcku na letisku.

Tři nebo více leteckých pozemních návěstidel umístěných v příčném směru těsně vedle sebe tak, že se z dálky jeví jako krátký světelný pruh.

Vylepšite túto stránku

Chcete doplniť alebo upraviť túto stránku? Vyplňte textové pole nižšie. Ďakujeme ♥