Krátka svetelná priečka

Barette – Krátka svetelná priečka

Barette je letecký odborný výraz, ktorý označuje tri alebo viac leteckých pozemných svetelných návestidiel umiestnených v priečnom smere tesne vedľa seba. Tieto svetlá sú usporiadané tak, že z diaľky pôsobia ako krátky svetelný pruh. Táto vizuálna signalizácia je dôležitá pre pilotov a ďalší personál na letisku, pretože poskytuje dôležité navigačné informácie.

Barette je často využívaná na letiskách na riadenie pristávajúcich a vzlietajúcich lietadiel. Tieto svetelné priečky pomáhajú pilotom určiť správny kurz a výšku počas pristátia alebo vzlietania. Ich usporiadanie a intenzita svetla sú dôkladne navrhnuté, aby boli jasne viditeľné z voľnej diaľky a zabezpečili presné navigačné body pre pilotov.

Výraz barette je široko používaný v leteckom prostredí a je dôležitou súčasťou bezpečnostných systémov na letiskách. Táto forma svetelnej signalizácie pomáha zlepšiť orientáciu pilotov v rôznych letových podmienkach a prispieva k bezpečnosti letov a operácií na letisku.

Tri alebo viac leteckých pozemných svetelných návestidiel umiestnených v priečnom smere tesne vedľa seba tak, že sa z diaľky javia ako krátky svetelný pruh.

Vylepšite túto stránku

Chcete doplniť alebo upraviť túto stránku? Vyplňte textové pole nižšie. Ďakujeme ♥