Lux

Lux – Lux

Lux (skratka lx) je jednotka merania osvetlenia, ktorá je definovaná ako svetelný tok 1 lumen rovnomerne rozdelený na plochu 1 štvorcového metra. Táto jednotka sa používa na meranie intenzity svetla alebo osvetlenia v rôznych prostrediach, vrátane domácností, kancelárií, verejných priestorov a priemyselných závodov.

V leteckom priemysle je meranie osvetlenia kritické pre bezpečnosť letov. Dobre osvetlené letiská, vzletové a pristávacie dráhy, kabíny lietadiel a ovládacie panely sú nevyhnutné pre posádku a pasažierov. Lux sa používa na zabezpečenie dostatočného osvetlenia v rôznych častiach lietadla, aby poskytovalo jasný výhľad a bezpečné prostredie pre všetkých cestujúcich a členov posádky.

Vo vzdušnej doprave je kvalitné osvetlenie dôležité aj v prípade núdzových situácií. Správne osvetlenie môže pomôcť cestujúcim a posádke pri evakuácii z lietadla počas núdzového pristátia. Bezpečnostné normy v leteckom priemysle vyžadujú, aby lietadlá mali dostatočné osvetlenie vo všetkých častiach lietadla, aby bolo možné čítať príručky a bezpečnostné pokyny aj za zhoršených svetelných podmienok.

Využitie jednotky Lux v leteckom priemysle zabezpečuje, že všetky časti lietadla sú správne osvetlené, čo prispieva k celkovej bezpečnosti letu a pohodliu cestujúcich počas letu.

Lux je osvětlení světelným tokem 1 lumen rovnoměrně rozděleným na plochu 1 čtverečního metru.

Vylepšite túto stránku

Chcete doplniť alebo upraviť túto stránku? Vyplňte textové pole nižšie. Ďakujeme ♥