Mierny, stredné

Letecký odborný výraz Moderate sa používa na indikáciu miery alebo intenzity určitých meteorologických javov alebo vplyvov v letectve. Tento termín sa využíva na označenie miernych alebo stredných podmienok, ktoré môžu ovplyvniť bezpečnosť a pohodlie leteckých operácií.

V kontexte leteckého počasia, interferencie alebo statických hlásení, Moderate indikuje, že určitý jav alebo vplyv je mierny alebo stredný, čo znamená, že situácia nie je extrémne závažná, ale môže vyžadovať určitú opatrnosť a pozornosť zo strany pilotov a letového personálu.

Príkladom použitia tohto termínu je MOD RA označujúci mierny dážď (Moderate Rain) v meteorologických správach. V takom prípade je dážď mierny, nie príliš silný, ale stále dostatočne významný na to, aby ovplyvňoval letové podmienky a rozhodnutia posádky.

V leteckom prostredí je dôležité správne porozumieť a interpretovať výrazy ako Moderate, pretože tieto informácie pomáhajú pilotom, dispečerom a iným leteckým profesionálom pri plánovaní, rozhodovaní a riadení letov s cieľom zabezpečiť bezpečné a spoľahlivé letecké operácie.

Mírný, střední (používá se k indikaci intenzity jevů počasí, vlivu nebo k oznámení statického stavu, např. MOD RA = mírný déšť) – Moderate (used to indicate the intensity of weather phenomena, interference or static reports, e. g. MOD RA = moderate rain)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *