Moderate

Vo svete leteckej meteorológie a komunikácie je výraz Moderate používaný na označenie intenzity meteorologických javov, interferencií alebo statických porúch, napríklad MODRA = mierna zrážka.

Termín Moderate označuje strednú intenzitu meteorologických javov alebo interferencií, ktoré môžu ovplyvniť lety. V prípade meteorologických podmienok to môže znamenať mierny dážď, sneženie alebo iné zrážky, ktoré majú strednú intenzitu a môžu ovplyvniť letové operácie. Rovnako sa používa aj v prípade interferencií alebo statických porúch v komunikačných systémoch, ktoré môžu byť miernych alebo stredných síl a majú potenciál ovplyvniť kvalitu komunikácie.

V leteckej terminológii je termín Moderate značený skratkou MOD. Táto štandardizovaná skratka sa používa v rôznych leteckých dokumentoch, meteorologických správach a komunikačných protokoloch na identifikáciu strednej intenzity meteorologických javov alebo interferencií. Medzinárodná organizácia ICAO (International Civil Aviation Organization) stanovuje tieto štandardy, aby zabezpečila jednotnú a jasnú komunikáciu medzi leteckými profesionálmi a bezpečnosť leteckých operácií.

Moderate (používané na označenie strednej intenzity meteorologických javov, interferencií alebo statických porúch, napríklad MODRA = mierna zrážka) je dôležitým prvkom v leteckej komunikácii a meteorológii, ktorý pomáha pilotom a leteckým dispečerom pri plánovaní a riadení bezpečných letových operácií.

Moderate (used to indicate the intensity of weather phenomena, interference or static reports, e. g. MODRA = moderate rain) má skratku MOD. MOD (Moderate (used to indicate the intensity of weather phenomena, interference or static reports, e. g. MODRA = moderate rain)) patrí medzi skratky a kódy, potrebné na dekódovanie a kódovanie dokumentov, ktoré sú plne v súlade s ICAO (International Civil Aviation Organization) – Dokument 8400 Skratky a kódy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *