Priemerný, stredný

Průměrný, střední – V leteckom kontexte je průměrný dôležitým pojmom, ktorý sa používa na meranie hodnôt alebo vlastností v štatistických analýzach a výpočtoch. Průměr reprezentuje strednú hodnotu dátovej sady, čo znamená, že je to hodnota, ktorá je výsledkom sčítania všetkých hodnôt v sade a delením tohto súčtu počtom hodnôt v danej sade.

V leteckom priemysle sa průměrné hodnoty používajú v rôznych kontextoch. Napríklad priemerná spotreba paliva je dôležitým ukazovateľom efektivity lietadla. Taktiež sa používa pri výpočtoch priemerných nákladov na údržbu, opravy a prevádzku lietadiel. Průměrná životnosť lietadla môže byť dôležitým údajom pri plánovaní údržby a výmeny komponentov.

Vo vzdušnej doprave je průměrná rýchlosť lietadla (groundspeed) hodnotou, ktorá udáva strednú rýchlosť lietadla vo vzťahu k zemi. Je to výsledek rôznych faktorov, ako sú rýchlosť vetra, výška letu a výkon motora. Letecké spoločnosti tiež analyzujú průměrné dĺžky letov a časové priemery mezi odletom a príletom na rôznych trasách.

Průměrné hodnoty majú veľký význam pri rozhodovaní o letových plánoch, prevádzke lietadiel a optimalizácii leteckých operácií. Používajú sa aj na sledovanie trendov a zlepšovanie efektivity leteckých služieb a prepravy. Zároveň umožňujú leteckým inžinierom a dizajnérom pri vývoji nových lietadiel zohľadniť priemerné hodnoty a zabezpečiť, že nové lietadlá budú spĺňať očakávania v oblasti výkonu, účinnosti a bezpečnosti.

Průměrný, střední – Average

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *