Sneh

Sníh je zrážkový útvar, ktorý pozostáva z ľadových kryštálov alebo snehových vločiek, ktoré sa tvoria, keď vlhký vzduch ochladí na teplotu pod bod mrazu a voda vo vzduchu začne krystalizovať. Táto krystalizácia môže nastať pri kontakte so studenými povrchmi alebo v atmosfére pri vysokých nadmorských výškach, kde je vzduch chladnejší.

Sníh má významný vplyv na letecké operácie a bezpečnosť letu. Prítomnosť snehovej vrstvy na povrchu letiska môže mať vplyv na schopnosť lietadla vzlietnuť a pristáť. Lietadlá majú špeciálne bezpečnostné postupy pre operácie v snehu, vrátane špeciálnych techník vzletu a pristátia.

Okrem toho môže sníh spôsobiť problémy s viditeľnosťou a navigáciou pre pilotov, čo vyžaduje zvýšenú opatrnosť a presnosť počas letu. Špeciálne meteorologické správy a prognózy snehovej situácie sú dôležité pre letecké spoločnosti, aby mohli plánovať bezpečné lety.

ICAO (International Civil Aviation Organization) stanovuje štandardné kódy a skratky pre rôzne meteorologické podmienky, vrátane sniehu. Skratka SN sa používa na označenie snehovej zrážky v meteorologických správach, letových plánoch a komunikácii medzi leteckými profesionálmi.

Sníh – Snow

Snow má skratku SN. SN (Snow) patrí medzi skratky a kódy, potrebné na dekódovanie a kódovanie dokumentov, ktoré sú plne v súlade s ICAO (International Civil Aviation Organization) – Dokument 8400 Skratky a kódy.

Vylepšite túto stránku

Chcete doplniť alebo upraviť túto stránku? Vyplňte textové pole nižšie. Ďakujeme ♥