SNOWTAM

SNOWTAM

SNOWTAM je špeciálna séria NOTAM (Notice to Airmen) oznamujúca špecifickým spôsobom prítomnosť alebo odstránenie nebezpečných podmienok spôsobených snehom, ľadom, rozbreteným snehom alebo stojatou vodou súvisiacou so snehom, rozbreteným snehom a ľadom na pohybovej ploche letiska. Tieto podmienky môžu ovplyvniť bezpečnosť leteckých operácií a piloti musia byť informovaní o aktuálnych poveternostných podmienkach na letisku, ktoré môžu ovplyvniť ich let.

SNOWTAM obsahuje špecifické informácie o poveternostných podmienkach na letisku, vrátane hrúbky snehu alebo ľadu na dráhach, povrchoch a iných častiach pohybovej plochy. Tieto informácie sú dôležité pre pilotov pri plánovaní pristátia alebo vzletu na danom letisku, pretože sneh a ľad môžu ovplyvniť brzdnú dráhu a kontrolu nad lietadlom.

SNOWTAM je dôležitým nástrojom pre letiskové prevádzky a pilotov, ktorí sa musia prispôsobiť meniacim sa poveternostným podmienkam. Tento špecifický druh NOTAM zabezpečuje, že všetky zainteresované strany sú informované o aktuálnych podmienkach na letisku, čo zvyšuje bezpečnosť a spoľahlivosť leteckej dopravy.

Je dôležité, aby piloti venovali osobitnú pozornosť SNOWTAM a iným poveternostným informáciám pred každým letom, aby zabezpečili bezpečnú prevádzku a minimalizovali riziká spojené so zlými poveternostnými podmienkami na letisku.

NOTAM zvláštní série oznamující stanovenou formou nebezpečné podmínky na pohybové ploše, způsobené sněhem, ledem, rozbředlým sněhem nebo stojící vodou původem ze sněhu, tajícího sněhu nebo ledu, nebo jejich pominutí – Při radiotelefonním spojení se zkratka nebo výraz vysílá jako mluvené slovo. – A special series NOTAM notifying the presence or removal of hazardous conditions due to snow, ice, slush or standing water associated with snow, slush and ice on the movement area, by means of a specific format

NOTAM zvláštní série oznamující stanovenou formou nebezpečné podmínky na pohybové ploše, způsobené sněhem, ledem, tajícím sněhem nebo stojící vodou původem ze sněhu, tajícího sněhu nebo ledu nebo jejich odstranění.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *