Štvrtok

Termín Čtvrtek (Thursday) je jedným z dní v týždni, ktorý má v leteckom odbore svoje špecifické významy a použitie. Dni v týždni sú dôležité pri plánovaní a organizácii leteckých operácií, leteckých trás a ďalších leteckých činností.

Čtvrtek je pomenovanie pre piaty deň v týždni v kalendárnom systéme, ktorý sa používa vo väčšine krajín sveta. V leteckom odvetví môže byť špecifické použitie tohto dňa napríklad v harmonograme letov alebo v leteckých správach o udalostiach a haváriách. Informácie o dňoch v týždni sú dôležité aj pri koordinácii leteckých operácií medzi rôznymi časovými pásmami a geografickými oblasťami.

Čtvrtek je označovaný krátkou skratkou THU. Táto skratka sa používa v leteckých komunikáciách, dokumentoch a iných príslušných materiáloch, ktoré musia byť jednoznačné a zrozumiteľné pre leteckých profesionálov. Medzinárodná organizácia pre civilné letectvo (ICAO) stanovuje normy a pravidlá týkajúce sa používania skratiek a kódov vrátane dňov v týždni, aby sa zabezpečila jednotnosť a bezpečnosť v leteckej komunikácii.

Čtvrtek – Thursday

Thursday má skratku THU. THU (Thursday) patrí medzi skratky a kódy, potrebné na dekódovanie a kódovanie dokumentov, ktoré sú plne v súlade s ICAO (International Civil Aviation Organization) – Dokument 8400 Skratky a kódy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *