Adresa lietadla

Adresa lietadla (Aircraft address) je jedinečná kombinácia 24 bitových dátových jednotiek, ktorá je pridelená konkrétnemu lietadlu pre účely komunikácie medzi lietadlom a pozemnými zariadeniami, navigáciou a sledovaním letového prevádzky.

Táto 24-bitová adresa slúži ako identifikačné číslo pre konkrétne lietadlo v systémoch automatickej identifikácie (ADS-B – Automatic Dependent Surveillance–Broadcast) a iných leteckých komunikačných systémoch. V kontexte bezpečnosti leteckej prevádzky je adresa lietadla nevyhnutná pre sledovanie pohybu lietadla v reálnom čase, určovanie jeho polohy, identifikáciu a vyhýbanie sa kolíziám s inými lietadlami.

24-bitový formát adresy lietadla umožňuje vytvorenie veľkého množstva unikátnych kombinácií, čo znamená, že každé lietadlo na svete môže mať svoju jedinečnú identifikačnú adresu. Táto unikátna adresa zabezpečuje, že informácie o pohybe lietadla sú spoľahlivo a presne sledované v leteckom prostredí, čo prispieva k celkovej bezpečnosti a efektívnosti leteckej dopravy.

V súčasnosti je adresa lietadla kľúčovým prvkom moderných systémov sledovania a riadenia leteckej prevádzky. Bezpečné a spoľahlivé identifikovanie lietadiel v reálnom čase pomáha minimalizovať riziko kolízií a umožňuje efektívnejšiu organizáciu leteckej dopravy na celom svete.

Jediná možná kombinace 24 bitů, použitelná pro přidělení letadlu za účelem spojení letadlo – země, navigace a přehledu o provozu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *