Blowing

Termín Blowing v leteckom kontexte označuje meteorologický jav, ktorým sa vyjadruje, že vietor nesie určité častice ako prach, piesok alebo sneh. V letectve je dôležité sledovať tieto javy, pretože môžu vytvárať nepriaznivé podmienky pre lety a pristátia.

Blowing (sledované s DU = prach, SA = piesok alebo SN = sneh) je termín, ktorý používajú leteckí profesionáli na označenie situácií, kedy vietor nesie častice týchto materiálov vo vzduchu. Prítomnosť týchto častíc vo vzduchu môže obmedziť videnosť, čo je zvlášť dôležité pri pristávaní, ale môže tiež ovplyvniť výkon lietadla počas letu.

V leteckej terminológii je Blowing označované skratkou BL. Táto skratka je štandardizovaná podľa medzinárodných smerníc uvedených v dokumente 8400 Medzinárodnej organizácie civilného letectva (ICAO). Tieto štandardy zabezpečujú jednotnú komunikáciu a porozumenie medzi leteckými profesionálmi po celom svete.

Je dôležité pre pilotov a letecký personál byť informovaný o prítomnosti takýchto javov, pretože môžu mať významný vplyv na bezpečnosť a pohodlie cestujúcich, a zohľadniť ich pri plánovaní letu a pristávania.

Blowing (followed by DU = dust, SA = sand or SN = snow) má skratku BL…. BL… (Blowing (followed by DU = dust, SA = sand or SN = snow)) patrí medzi skratky a kódy, potrebné na dekódovanie a kódovanie dokumentov, ktoré sú plne v súlade s ICAO (International Civil Aviation Organization) – Dokument 8400 Skratky a kódy.

Vylepšite túto stránku

Chcete doplniť alebo upraviť túto stránku? Vyplňte textové pole nižšie. Ďakujeme ♥