East-north-east

Východ-severovýchod (ENE) v leteckej navigácii:

V leteckej terminológii sa východ-severovýchod označuje skratkou ENE, ktorá predstavuje smerový údaj používaný pri navigácii lietadiel. Smer ENE je jedným zo 32 hlavných smerových bodov kompasu a predstavuje konkrétny smerník medzi východom a severovýchodom.

Význam východ-severovýchod v leteckom kontexte:

V leteckej navigácii a riadení letov je presné určenie smeru veľmi dôležité. Piloti používajú smerníky a smerové údaje na stanovenie optimálnej trasy letu, aby dosiahli ich cieľové destinácie bezpečne a efektívne. Smer ENE znamená, že lietadlo letí medzi východom a severovýchodom, čo je neoceniteľná informácia pre presnú navigáciu a radenie letu.

Záver:

Východ-severovýchod (ENE) je dôležitým smerovým údajom v leteckej navigácii, ktorý umožňuje pilotom presné určenie smeru letu. Táto informácia je kritická pre bezpečný a účinný letový provoz a je neoddeliteľnou súčasťou leteckých štandardov a kódov, vrátane tých uvedených v dokumente 8400 organizácie ICAO (Medzinárodná organizácia civilného letectva).

East-north-east má skratku ENE. ENE (East-north-east) patrí medzi skratky a kódy, potrebné na dekódovanie a kódovanie dokumentov, ktoré sú plne v súlade s ICAO (International Civil Aviation Organization) – Dokument 8400 Skratky a kódy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *