Hurricane

Hurikán je extrémny meteorologický jav, ktorý predstavuje veľmi silný a intenzívny tropický cyklón alebo tropickú búrku. Tieto prírodné udalosti sú charakterizované vysokými rýchlosťami vetra, silnými dažďami a nízkym tlakom vzduchu. Hurikány môžu spôsobiť rozsiahle škody na pobrežných oblastiach, vrátane záplav, veterných búrok a ďalších ničivých účinkov, čo ich robí jedným z najnebezpečnejších meteorologických javov na Zemi.

Ich vznik je spojený s teplými oceánskymi vodami, ktoré dodávajú hurikánom energiu potrebnú pre ich rast a posilnenie. Keď hurikán dosiahne určitú intenzitu, môže byť označovaný rôznymi kategóriami podľa stupnice hurikánového vetra Saffir-Simpsonovej. Tieto kategórie sa pohybujú od 1 do 5, pričom hurikány kategórie 3, 4 a 5 sú považované za veľmi silné a extrémne nebezpečné.

V leteckej komunikácii je skratka pre Hurricane HURCN. Táto skratka je súčasťou medzinárodne uznaných kódov a štandardov stanovených organizáciou ICAO (International Civil Aviation Organization). Tieto kódy a skratky umožňujú rýchlu a jednoznačnú výmenu informácií medzi leteckými profesionálmi, meteorológmi a ostatnými zainteresovanými stranami v prípade hurikánov a iných extrémnych poveternostných podmienok, čo je dôležité pre bezpečnosť leteckej dopravy.

Hurricane má skratku HURCN. HURCN (Hurricane) patrí medzi skratky a kódy, potrebné na dekódovanie a kódovanie dokumentov, ktoré sú plne v súlade s ICAO (International Civil Aviation Organization) – Dokument 8400 Skratky a kódy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *