Pás pojazdové dráhy

Letecký odborný výraz Taxiway strip sa v slovenčine prekladá ako Pás pojazdové dráhy. Pás pojazdové dráhy je určený na zabezpečenie bezpečného pohybu lietadla po pojezdovej dráhe. Tento pás obsahuje nielen samotnú pojezdovú dráhu, ale aj bezpečnostný pás okolo nej, ktorý pomáha znížiť riziko poškodenia lietadla v prípade, že by lietadlo vyšlo mimo určenú pojezdovú dráhu.

Pás pojazdové dráhy má kľúčový význam pre bezpečnosť na letisku. Poskytuje bezpečný priestor pre lietadlo, ktoré sa presúva po letisku, bez toho aby narazilo na iné lietadlá alebo prekážky. To zabezpečuje plynulý pohyb lietadiel na zemi a minimalizuje riziko kolízií alebo havárií.

Bezpečnostný pás okolo pojezdovej dráhy môže byť vybavený rôznymi bezpečnostnými zariadeniami, ktoré zabezpečujú, že lietadlá môžu bezpečne a efektívne manévrovať na letisku. Tieto bezpečnostné opatrenia zahŕňajú svetelné signalizácie, značky a iné navigačné pomôcky, ktoré pomáhajú pilotom v navigácii po letisku.

Pás pojazdové dráhy je dôležitou súčasťou letiska a je nevyhnutný pre bezproblémový pohyb lietadiel po zemi. Jeho konkrétna konštrukcia a šírka sú špecifikované medzinárodnými normami a smernicami, ktoré zabezpečujú bezpečnosť pre všetky letiskové operácie.

Plocha včetně pojezdové dráhy určená k zajištění bezpečnosti letadla pojíždějícího po pojezdové dráze a ke snížení nebezpečí poškození letadla v případě jeho vyjetí z pojezdové dráhy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *