Worldwide web

Celosvetová sieť (skratka WWW) je termín, ktorý označuje systém vzájomne prepojených hypertextových dokumentov a webových stránok, ktoré sú prístupné cez internet. Celosvetová sieť je základným stavebným blokom internetu a umožňuje používateľom z celého sveta získavať prístup k informáciám, multimédiám, aplikáciám a ďalším zdrojom online obsahu.

WWW (Worldwide web) je štandardizovaná skratka, ktorá sa používa v leteckých dokumentoch. Tieto štandardizované skratky a kódy sú stanovené podľa noriem ICAO (International Civil Aviation Organization), medzinárodnej organizácie, ktorá definuje štandardy a smernice pre civilné letectvo. V dokumente ICAO 8400 Skratky a kódy sú tieto kódy a skratky uvedené, čo umožňuje jednotnú a presnú komunikáciu v rámci celého leteckého priemyslu.

Celosvetová sieť bola vytvorená britským vedcom Timom Bernersom-Lee v roku 1989 a odvtedy sa stala neoddeliteľnou súčasťou každodenného života miliónov ľudí po celom svete. WWW umožňuje ľuďom zdieľať informácie, komunikovať, nakupovať online, pristupovať k vzdelávacím zdrojom a podieľať sa na interaktívnych aktivitách na internete.

Vývoj celosvetovej siete neustále pokračuje, pričom nové technológie a koncepty, ako sú sociálne médiá, cloudové služby, e-commerce a online aplikácie, neustále rozširujú jej možnosti a zlepšujú používateľský zážitok. Celosvetová sieť je dnes nepostrádateľným nástrojom pre podniky, organizácie, vzdelávacie inštitúcie a jednotlivcov, ktorí chcú byť online prítomní a využívať výhody digitálnej éry.

Vďaka celosvetovej sieti môžu ľudia okamžite získať prístup k informáciám, bez ohľadu na geografickú polohu alebo časové pásmo. WWW je platformou, ktorá umožňuje zdieľať myšlienky, podporovať inovácie, posilňovať vzdelávanie a pripájať ľudí z rôznych kútov sveta. S jej pomocou sa svet stáva ešte viac prepojeným a informovaným, čo podporuje globálnu komunikáciu a spoluprácu medzi kultúrami a národmi.

Worldwide web má skratku WWW. WWW (Worldwide web) patrí medzi skratky a kódy, potrebné na dekódovanie a kódovanie dokumentov, ktoré sú plne v súlade s ICAO (International Civil Aviation Organization) – Dokument 8400 Skratky a kódy.

Vylepšite túto stránku

Chcete doplniť alebo upraviť túto stránku? Vyplňte textové pole nižšie. Ďakujeme ♥