Accelerate-stop distance available

Accelerate-stop distance available má skratku ASDA. ASDA (Dostupná vzdialenosť pre zrýchlenie a zastavenie) je dôležitým pojmom v leteckom priemysle. Predstavuje vzdialenosť, ktorú lietadlo potrebuje na to, aby sa zrýchlilo na určitú rýchlosť a potom úplne zastavilo, pričom zohľadňuje rôzne faktory, ako sú rýchlosť vetra, hmotnosť lietadla, teplota okolia a stav dráhy.

Táto hodnota je nevyhnutná pre pilotov a dispečerov, pretože im poskytuje dôležité údaje o tom, či je daná dráha na letisku dostatočne dlhá na to, aby umožnila bezpečný štart a núdzové zastavenie lietadla v prípade potreby. Piloti musia mať istotu, že sú schopní zastaviť lietadlo v prípade núdzovej situácie, a preto musia byť informovaní o dostupnej vzdialenosti na danom letisku.

ASDA je vypočítaná hodnota, ktorá zohľadňuje nie len dĺžku dráhy, ale aj iné faktory, ktoré môžu ovplyvniť schopnosť lietadla zrýchliť a zastaviť sa. Tieto faktory zabezpečujú, že piloti majú presné údaje, ktoré potrebujú pri plánovaní štartu a pristátia. Bez týchto údajov by lietadlo mohlo mať problémy so zastavením v prípade núdze, čo by mohlo viesť k vážnym nehodám.

Vzhľadom na dôležitosť tejto hodnoty je ASDA neoddeliteľnou súčasťou letectva. Bezpečnosť pasažierov a posádky je vždy prioritou, a preto je dôležité mať presné a spoľahlivé informácie o dostupných vzdialenostiach na letiskách. Tieto údaje pomáhajú zabezpečiť bezproblémové operácie na letiskách po celom svete.

Accelerate-stop distance available má skratku ASDA. ASDA (Accelerate-stop distance available) patrí medzi skratky a kódy, potrebné na dekódovanie a kódovanie dokumentov, ktoré sú plne v súlade s ICAO (International Civil Aviation Organization) – Dokument 8400 Skratky a kódy.

Vylepšite túto stránku

Chcete doplniť alebo upraviť túto stránku? Vyplňte textové pole nižšie. Ďakujeme ♥