Bod B systému ILS

Bod B systému ILS (Instrument Landing System) je dôležitý letecký termín, ktorý označuje konkrétny bod na sestupovej dráhe, používanej v systéme ILS. ILS je sofistikovaný navigačný systém, ktorý umožňuje pilotom presné pristátie na letisku aj za zhoršených poveternostných podmienok.

Bod B sa nachádza vo vzdialenosti 1050 metrov od začiatku dráhy (prahu RWY) a pozdĺž predĺženej osi dráhy v smere pristátia. Tento bod je kritickým referenčným miestom pre pilotov, pretože určuje optimálny okamih na spustenie prístrojového pristátia počas zostupu. Vzdialenosť a poloha tohto bodu sú starostlivo navrhnuté a kalibrované, aby poskytli pilotom presné údaje o výške a vzdialenosti od prahu dráhy.

V systéme ILS je Bod B dôležitý pre správne usmerňovanie lietadla na správnu trajektóriu pristátia. Piloti sledujú signály z ILS, ktoré im pomáhajú udržiavať optimálny zostup a správnu horizontálnu trajektóriu k Bodu B. Tieto signály zabezpečujú, že lietadlo pristáva na dráhe v bezpečnej vzdialenosti od prahu a v optimálnej výške nad terénom.

Význam Bodu B spočíva nielen v navigácii lietadla počas pristátia, ale aj v zabezpečení bezpečného pristátia v rôznych poveternostných podmienkach. Piloti môžu dôverovať údajom poskytovaným systémom ILS, ktoré im umožňujú bezpečné riadenie lietadla a pristátie na presne stanovenej pozícii na dráhe.

Bod, ležící na sestupové čáře ILS, ve vzdálenosti 1050 m od prahu RWY, podél její prodloužené osy ve směru přiblížení.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *