Dipólové reflektora

Chaff, známe tiež ako klamné radiolokačné ciele, je letecký obranný systém používaný na zmiernenie rizika pred sledovaním a zásahom protivzdušnými raketami. Tento systém spočíva v odpaľovaní malých kúskov hliníkového alebo iného materiálu do vzduchu z lietadla alebo inej vojenskej platformy.

Tieto drobné častice, známe ako chaff alebo dipólové reflektory, sú navrhnuté tak, aby mali rovnakú rádiopropustnosť ako skutočné lietadlo. Keď sú odpaľované, chaff vytvára mnoho falošných cieľov na radarových obrazovkách protivníka, čím zmätočne a sťažuje sledovanie a presný zásah skutočného cieľa.

Táto taktika klamania je široko používaná vo vojenských operáciách na ochranu lietadiel, lodí a iných vojenských vozidiel pred útokmi protivníka. V prípade leteckých misií chaff umožňuje lietadlám uniknúť raketovým hrozbám tým, že zvyšuje množstvo cieľov na radarových obrazovkách, čím znižuje pravdepodobnosť zásahu reálneho lietadla.

Chaff je kritickým prvkom moderných vojenských stratégií a prispieva k zvýšeniu prežitia vojenských jednotiek v boji. Jeho schopnosť zmiasť a rozptýliť pozornosť protivzdušných systémov robí z chaff dôležitú súčasť elektronického bojového spektra, ktorý chráni životy a majetok počas vojenských operácií.

klamné radiolokační cíle

Vylepšite túto stránku

Chcete doplniť alebo upraviť túto stránku? Vyplňte textové pole nižšie. Ďakujeme ♥