Duststorm

Termín Duststorm v leteckom priemysle sa odvoláva na meteorologický jav, ktorý predstavuje silnú búrku alebo víchricu prachu. Duststormy sú extrémne atmosférické podmienky, kde sa veľké množstvo prachu a piesku unáša vzduchom v dôsledku silných vetrov alebo iných meteorologických faktorov. Tieto javy môžu mať vážny vplyv na lety, bezpečnosť lietadiel a cestujúcich.

V Duststormoch je viditeľnosť často extrémne znížená v dôsledku zákalu prachu a piesku vo vzduchu. Tento meteorologický jav môže spôsobiť zrušenie letov, oneskorenia a obmedziť možnosti navigácie pre pilotov. Veterné podmienky v duststormoch môžu byť nebezpečné pre lety, pretože prach a piesok môžu poškodiť lietadlá a znížiť ich výkonnosť.

Organizácie zaoberajúce sa leteckou bezpečnosťou a riadením leteckej dopravy používajú štandardizované skratky a kódy na označenie meteorologických javov, vrátane Duststormov. Duststorm je označený skratkou DS. Tieto skratky a kódy sú súčasťou medzinárodných štandardov a umožňujú jednotný a jasný prenos informácií medzi leteckými profesionálmi po celom svete.

Duststorm má skratku DS. DS (Duststorm) patrí medzi skratky a kódy, potrebné na dekódovanie a kódovanie dokumentov, ktoré sú plne v súlade s ICAO (International Civil Aviation Organization) – Dokument 8400 Skratky a kódy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *