Mrholenie

Termín Mrholenie je leteckým pojmom, ktorý označuje jemný, ľahký dážď, ktorý má charakteristické veľmi malé kvapky vody. Je to forma zrážok, ktorá sa vyskytuje vo forme veľmi jemného dážďa, ktorý môže byť takmer imperceptibilný. Mrholenie sa líši od iných intenzívnejších forma zrážok, ako sú prívalové dážde alebo snehové prehánky, pretože jeho intenzita je minimálna a neprináša významné množstvo vody.

V leteckom prostredí je dôležité poznať typy zrážok a ich intenzitu, pretože to ovplyvňuje bezpečnosť letu a správanie lietadla. Mrholenie môže ovplyvniť viditeľnosť a môže spôsobiť sklzosť povrchu lietadla, čo robí lety za zlého počasia náročnejšími.

Skratka DZ sa používa na označenie mrholenia v leteckých komunikačných a meteorologických správach. Táto štandardizovaná skratka pomáha leteckým profesionálom rýchlo identifikovať a interpretovať typy zrážok, ktoré môžu ovplyvniť ich lety.

Mrholenie môže byť sprevádzané hmlou alebo mlhou, čo ďalej zhoršuje viditeľnosť v leteckom prostredí. Piloti musia byť vždy oboznámení s aktuálnymi meteorologickými podmienkami a typmi zrážok, ktoré sa vyskytujú v ich leteckom okolí, aby mohli prijať bezpečné a informované rozhodnutia počas letu.

Mrholení – Drizzle

Drizzle má skratku DZ. DZ (Drizzle) patrí medzi skratky a kódy, potrebné na dekódovanie a kódovanie dokumentov, ktoré sú plne v súlade s ICAO (International Civil Aviation Organization) – Dokument 8400 Skratky a kódy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *