Registration

Registrácia lietadla je dôležitým procesom v leteckom priemysle, ktorý umožňuje jednoznačne identifikovať a evidovať lietadlo. Registrácia, známa aj pod skratkou REG, je jedinečný alfanumerický kód, ktorý je pridelený každému lietadlu a slúži na jeho identifikáciu v leteckých systémoch a dokumentoch.

Registrácia lietadla obsahuje rôzne informácie, vrátane krajiny pôvodu, leteckého operátora a sériového čísla lietadla. Tento kód je základným identifikačným prvkom lietadla vo všetkých leteckých operáciách, vrátane letového plánovania, riadenia letovej prevádzky a údržby lietadla.

V kontexte Medzinárodnej organizácie pre civilné letectvo (ICAO) je skratka REG zahrnutá v dokumente 8400. Tento dokument obsahuje štandardizované skratky a kódy, ktoré sa používajú na medzinárodnej úrovni v leteckom priemysle. Štandardizované skratky zabezpečujú jednotnú komunikáciu medzi leteckými organizáciami, pilotmi a riadiacimi letov, čím prispievajú k bezpečnosti a efektívnosti letectva.

Registration má skratku REG. REG (Registration) patrí medzi skratky a kódy, potrebné na dekódovanie a kódovanie dokumentov, ktoré sú plne v súlade s ICAO (International Civil Aviation Organization) – Dokument 8400 Skratky a kódy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *