Skoro jasno

Vo svete meteorológie a leteckej terminológie sa výraz Few používa na označenie atmosférických podmienok, kedy je obloha takmer jasná alebo málo oblačnosti. V leteckom prostredí je dôležité presne charakterizovať poveternostné podmienky, aby piloti a leteckí dispečeri mohli bezpečne plánovať a vykonávať lety.

Výraz Few znamená, že na oblohe je viditeľné len niekoľko oblakových kumulových alebo iných druhov oblakov. Tieto oblačné útvary môžu ovplyvniť vizibilitu a iné letové podmienky, preto je dôležité zaznamenať ich existenciu a pozorovať ich pohyb počas letu.

V leteckej terminológii sa výraz Few používa ako súčasť METAR a TAF správ, ktoré poskytujú podrobné informácie o aktuálnych poveternostných podmienkach na letiskách a v ich okolí. Piloti používajú tieto správy na informované rozhodovanie o bezpečnosti letu, plánovaní trasy a prispôsobovaní letu aktuálnym atmosférickým podmienkam.

Je dôležité, aby piloti a ďalší leteckí profesionáli správne interpretujú význam výrazu Few vo svojich poveternostných správach. Táto informácia pomáha zabezpečiť bezpečné podmienky pre cestujúcich a posádku počas letu a zabezpečuje hladký priebeh leteckej prevádzky aj pri zmenlivých poveternostných podmienkach.

Skoro jasno – Few

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *