Bod E systému ILS

ILS Bod E je významný bod v systéme ILS (Instrument Landing System), ktorý hrá kľúčovú úlohu pri navigácii a pristávaní lietadiel na letisku. Tento bod je definovaný ako bod, ktorý leží 4 metre nad osou pristávacej dráhy (RWY) a je vzdialený 600 metrov od konce dráhy smerom k prahu.

ILS (Instrument Landing System)

ILS je špeciálny navigačný systém, ktorý pomáha pilotom pristávať lietadlá v zlých poveternostných podmienkach, ako je nízka viditeľnosť alebo hustá oblačnosť. Systém ILS kombinuje rádiomajáky, antény a prístroje v lietadle, ktoré umožňujú presné riadenie pristátia.

Význam ILS Bodu E

ILS Bod E je jedným z dôležitých bodov v rámci systému ILS. Jeho poloha nad osou dráhy a vzdialenosť od konce dráhy zabezpečujú, že lietadlá majú dostatočný priestor a čas na presné zarovnanie pred pristátím. Tento bod je dôležitý nielen pre pilotov, ale aj pre riadiacich letov, ktorí ho využívajú na navigáciu a riadenie pristávania.

Presné pristátie

ILS Bod E a systém ILS ako celok prispievajú k presným pristátiam lietadiel na letisku. Tento systém znižuje riziko chýb v navigácii a umožňuje bezpečné pristátie aj za nepriaznivých poveternostných podmienok. To je dôležité pre bezpečnosť letectva a zabezpečuje spoľahlivé pristátie pre cestujúcich.

Záver

ILS Bod E je kľúčovým bodom v systéme ILS, ktorý pomáha zabezpečiť presné a bezpečné pristátie lietadiel na letisku. Jeho poloha nad osou dráhy a vzdialenosť od konce dráhy sú dôležité pre navigáciu a riadenie pristátia. Tento systém prispieva k bezpečnosti letectva a umožňuje pristávanie aj za nepriaznivých podmienok.

Bod, ležící 4 m nad osou RWY a ve vzdálenosti 600 m od konce ve směru k prahu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *