Intersection

Intersection, známe aj pod skratkou INT, je letecký termín používaný na označenie miesta, kde sa stretnú dve dráhy na letisku. Tieto kríženia sú dôležité z hľadiska riadenia letov a súčasti leteckej infraštruktúry. Intersectiony umožňujú lietadlám vykonávať štarty alebo pristátia z určitých miest na dráhe, čo môže prispieť k efektívnosti letov a riadeniu prevádzky na letisku.

V leteckom priemysle sa intersectiony často používajú na zlepšenie toku leteckej prevádzky. Piloti môžu požiadať o štart alebo pristátie z konkrétneho intersectionu, čo umožňuje flexibilitu a rýchlejšie riadenie letov, najmä na frekventovaných letiskách. V niektorých prípadoch môže výber správneho intersectionu zlepšiť efektívnosť palubných systémov a šetriť čas a palivo.

V kontexte Medzinárodnej organizácie pre civilné letectvo (ICAO) je skratka INT zahrnutá v dokumente 8400. Tento dokument obsahuje štandardizované skratky a kódy, ktoré sa používajú na medzinárodnej úrovni v leteckom priemysle. Štandardizované skratky zabezpečujú jednotnú komunikáciu medzi leteckými organizáciami, pilotmi a riadiacimi letov, čím prispievajú k bezpečnosti a efektívnosti letectva.

Intersection má skratku INT. INT (Intersection) patrí medzi skratky a kódy, potrebné na dekódovanie a kódovanie dokumentov, ktoré sú plne v súlade s ICAO (International Civil Aviation Organization) – Dokument 8400 Skratky a kódy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *