Drak lietadla

Letecký Odborný Výraz: Drak Lietadla

Termín drak lietadla označuje štruktúru lietadla, vrátane trupu, nosníkov, motorových gondol, krytov motorov, aerodynamických plôch (vrátane rotorov, s výnimkou vrtúľ a rotujúcich aerodynamických plôch motorov) a pristávacieho zariadenia, vrátane príslušenstva a ovládačov.

Trup lietadla predstavuje hlavnú štrukturálnu časť, ktorá zahŕňa interiér, kabínu, nákladný priestor a ďalšie dôležité komponenty. Nosníky a motorové gondoly zabezpečujú podporu a miesto na umiestnenie motorových zariadení. Kryty motorov chránia motory pred vonkajšími vplyvmi a prispievajú k aerodynamike lietadla. Aerodynamické plochy, vrátane rotorov, sú dôležité pre riadenie a stabilitu lietadla vo vzduchu. Pristávacie zariadenie zahŕňa kolesá, podvozok a brzdy, ktoré umožňujú bezpečné pristátie lietadla na zemi.

Okrem hlavných štrukturálnych komponentov zahŕňuje drak lietadla aj rôzne príslušenstvo a ovládače, ktoré sú nevyhnutné pre bezpečný a efektívny let. To môže zahŕňať palivové systémy, elektrické ovládače, hydraulické systémy a ďalšie dôležité technické časti, ktoré umožňujú správne fungovanie lietadla.

Štúdium a porozumenie draku lietadla je kľúčové pre inžinierske tímy, ktoré vyvíjajú, vyrábajú a udržiavajú lietadlá. Tieto znalosti umožňujú konštruktérom a technikom navrhovať bezpečné a spoľahlivé lietadlá, ktoré sú schopné zvládnuť rôzne letecké podmienky a úlohy.

Airframe means the fuselage, booms, nacelles, cowlings, fairings, aerofoil surfaces (including rotors but excluding propellers and rotating aerofoils of engines), and landing gear of an aircraft and their accessories and controls.

Drak letadla znamená trup, nosníky, gondoly, motorové kryty, aerodynamické plochy (zahrnující rotory, ale nezahrnující vrtule a oběžné lopatky motorů) a přistávací zařízení letadla a jejich příslušenství a ovládače.

Vylepšite túto stránku

Chcete doplniť alebo upraviť túto stránku? Vyplňte textové pole nižšie. Ďakujeme ♥