Slabý

Letecký Odborný Výraz: Light

Slabý je termín používaný v leteckom prostredí na indikáciu nízkej intenzity rôznych javov, najmä počasia. V leteckej terminológii sa často používa v spojení s rôznymi javmi, napríklad slabý dážď (light rain), čo znamená, že zrážky sú prítomné, ale ich intenzita je nízka a neprináša významné obmedzenia dohľadnosti alebo bezpečnosti letu.

Okrem toho sa termín slabý môže použiť na označenie slabého signálu alebo rušenia (interference) v komunikačných systémoch alebo prijímačoch. Napríklad slabý signál indikuje, že síla signálu je nízka a môže byť náchylná k rušeniu.

Tento termín je dôležitý v leteckej komunikácii a navigácii, pretože pomáha pilotom a leteckým dispečerom správne interpretovať rôzne situácie, s ktorými sa môžu stretávať počas letu, a prijímať primerané bezpečnostné opatrenia.

Slabý (používá se k indikaci intenzity jevů počasí, vlivu nebo k oznámení statického stavu, např. FBL RA = slabý dešť) – Light (used to indicate the intensity of weather phenomena, interference or static reports, e. g. FBL RA = light rain)

Vylepšite túto stránku

Chcete doplniť alebo upraviť túto stránku? Vyplňte textové pole nižšie. Ďakujeme ♥