Magnetické stupne

Magnetické stupne

Magnetické stupne sú merané v stupňoch na základe magnetického severu, ktorý sa líši od geografického severu v dôsledku zemských magnetických anomálií. Magnetický sever je smer, ku ktorému ukazuje magnetická ihla vo voľnom poli v danom mieste na Zemi.

Táto odchýlka od geografického severu je spôsobená zložitými magnetickými vlastnosťami Zeme a môže sa meniť v závislosti od miesta a času. V leteckej navigácii sú magnetické stupne dôležité pre určenie smeru letu a navigačného kurzového uhla.

Avšak je dôležité poznamenať, že magnetické stupne sa môžu meniť v čase kvôli pohybu zemského magnetického poľa. Preto je nevyhnutné pravidelne aktualizovať letecké mapy a navigačné systémy, aby zohľadňovali aktuálne magnetické odchýlky a poskytovali presné informácie pilotom počas letu.

V letectve je pochopenie magnetických stupňov nevyhnutné pre presnú navigáciu, plánovanie trás letov a bezpečnosť letu. Piloti používajú magnetické stupne spolu s inými navigačnými údajmi na správne usmerňovanie lietadla a udržiavanie presného kurzu počas celého letu.

Vylepšite túto stránku

Chcete doplniť alebo upraviť túto stránku? Vyplňte textové pole nižšie. Ďakujeme ♥