Air-to-air

Air-to-air je termín používaný v leteckom priemysle na označenie zbraňových systémov alebo operácií, ktoré sú určené na útok alebo obranu vo vzduchu. Tento výraz sa týka zbraní, ktoré sú navrhnuté na použitie proti iným lietadlám, bez ohľadu na to, či sú to lietadlá na obranu vzdušného priestoru alebo na útok na ciele vo vzduchu.

Air-to-air systémy zahŕňajú rôzne typy rakiet, streľby alebo iné zbraňové systémy, ktoré sú schopné sledovať a zasiahnuť nepriateľské lietadlá vo vzduchu. Tieto systémy majú široké spektrum použitia vrátane vojenských misií, leteckých cvičení a vzdušných operácií, ktoré zahŕňajú vzdušnú nadvládu a obranu vzdušného priestoru.

Výraz Air-to-air sa tiež používa na popis situácií, kde lietadlo komunikuje alebo spolupracuje s iným lietadlom vo vzduchu. To môže zahŕňať taktické manévre, koordináciu misií alebo spoluprácu medzi viacerými lietadlami na dosiahnutie spoločného cieľa.

Skratka A/A (Air-to-air) je bežne používaná v leteckom priemysle na identifikáciu a označenie týchto zbraňových systémov a operácií. Organizácia ICAO (Medzinárodná organizácia civilného letectva) a ďalšie letecké inštitúcie používajú tieto skratky a kódy na zjednodušenie komunikácie a zlepšenie bezpečnosti leteckej dopravy vo svete.

Air-to-air má skratku A/A. A/A (Air-to-air) patrí medzi skratky a kódy, potrebné na dekódovanie a kódovanie dokumentov, ktoré sú plne v súlade s ICAO (International Civil Aviation Organization) – Dokument 8400 Skratky a kódy.

Vylepšite túto stránku

Chcete doplniť alebo upraviť túto stránku? Vyplňte textové pole nižšie. Ďakujeme ♥