Druhý segment

Letecký odborný výraz 2nd Segment označuje druhý úsek vzletového profilu, ktorý nasleduje bezprostredne po zatiahnutí podvozku a končí počas počiatočného zatiahnutia vztlakových klapek alebo slotov. Tento segment je kritickým okamihom vo fáze vzletu, kde lietadlo prechádza z horizontálneho letu na stúpajúcu trajektóriu.

Druhý segment vzletu je dôležitým obdobím pre bezpečný a efektívny štart lietadla. Po zatahovaní podvozku sa lietadlo nachádza v inom aerodynamickom režime, čo má vplyv na jeho letové vlastnosti. Piloti musia byť oboznámení s týmto segmentom a riadiť lietadlo tak, aby dosiahlo optimálnu stabilitu a výkonnosť počas tohto obdobia.

Počas druhého segmentu sa vztlakové klapky alebo sloty zvyčajne postupne zatiahajú, čím umožňujú lietadlu pokračovať v stúpaní. Správne riadenie týchto klapiek alebo slotov je kľúčové pre udržanie správnej trajektórie a bezpečného nástupu do ďalšieho úseku vzletu.

That portion of the takeoff profile from after gear retraction to initial flap/slat retraction část profilu vzletu po zatažení podvozku do počátečního zatažení vztlakových klapek / slotů

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *